Łyżeczka przecieru z pomidorów dziennie jesienią odmieni Twoje życie!


Łyżeczka przecieru z pomidorów dziennie jesienią odmieni Twoje życie!
2023-10-25
Czyli o likopenie w przetworach

Jesień przynosi ze sobą nie tylko malownicze pejzaże opadających liści, ale również wyzwania w utrzymaniu zdrowego stylu życia. Jednak nie musimy rezygnować z korzyści płynących z owoców i warzyw. Marcin Dąbrowski, prezes firmy LycoPharm, otwiera przed nami drzwi do fascynującego świata likopenu, odkrywając nieocenione bogactwa, które kryją się w zaledwie łyżeczce przetworu pomidorowego.

Przeczytaj również:

Likopen, jako najsilniejszy naturalny antyoksydant, odgrywa kluczową rolę w redukcji stresu oksydacyjnego oraz stanów zapalnych w organizmie - wyjaśnia Marcin Dąbrowski. Jednakże, niezwykle ważne jest, w jakiej formie spożywamy ten cenny związek.

Pomidor, pomidorowi nie równy

Przetwory pomidorowe to prawdziwy skarb. Choć ich ilość może być niewielka, to kryją w sobie bogactwo składników odżywczych, które zdumiewająco silnie wspierają nasze zdrowie. W okresie, gdy świeże owoce i warzywa stają się mniej dostępne, warto zwrócić uwagę na produkty przetworzone. Przecier czy sok pomidorowy są dobrymi, ale nie najlepszymi źródłami likopenu o lepszej przyswajalności dla organizmu. Przecier pomidorowy nie jest standaryzowany, co utrudnia określenie dokładnej zawartości likopenu. Natomiast sok pomidorowy, choć smaczny, nie gwarantuje nam stałej dawki tego cennego składnika. W tym momencie wkracza innowacja firmy LycoPharm, która jest wyłącznym producentem napoju antyoksydacyjnego. To produkt, który został poddany długim badaniom i testom, zawierający gwarantowane 30 mg likopenu w każdej butelce. Porównując to z innymi źródłami, jak świeże pomidory czy przecier, różnice są znaczące.

"Jeżeli zależy nam na skoncentrowanej dawce likopenu, warto sięgnąć po produkt LycopenPRO. W jednej butelce tego suplementu znajduje się aż 30 mg likopenu, co stanowi idealną dawkę profilaktyczną dla organizmu." - radzi Marcin Dąbrowski, prezes firmy Lychopharm.

Likopen to "Superfood"?

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że przetworzenie pomidorów, tak jak w przypadku koncentratu, może poprawić jego właściwości. Ten proces sprawia, że składniki odżywcze, takie jak likopen, stają się łatwiej przyswajalne dla organizmu. W efekcie, przetwory pomidorowe stają się wyjątkowym źródłem zdrowia, oferując nie tylko intensywny smak, ale także pełnię korzyści, które mogą być trudniejsze do osiągnięcia w przypadku spożycia świeżych pomidorów.

"Likopen można określić superżywnością 'superfood', które nie tylko odżywia organizm, ale także działa silnie antyoksydacyjnie. Jest to kluczowe dla osób dbających o zdrowie, zwłaszcza w

zapobieganiu stanom zapalnym, wielu chorobom przewlekłym z nich wynikających i profilaktyce, badania naukowe w tym prowadzone na ludziach wskazują na dobroczynne działanie w kontekście nowotworów." - wyjaśnia ekspert Marcin Dąbrowski.

Jesień: Dar w Twojej Kuchni

Jesień to nie tylko czas opadających liści, ale również okres, w którym możemy czerpać korzyści z bogactwa przetworów. Przetwory pomidorowe to jedno z tych małych, lecz potężnych narzędzi, które mogą wzmacniać nasze zdrowie w trudniejszych miesiącach.

"To właśnie w takich przetworach kryją się cenne składniki, które w świeżych owocach i warzywach są mniej efektywne w działaniu na organizm ludzki. Koncentrat pomidorowy to nie tylko smak, to także zdrowie! LycopenPRO to coś więcej niż koncentrat" - podsumowuje Marcin Dąbrowski.


Nadesłał:

Naruszew

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl