Ten składnik zmniejsza ryzyko udaru mózgu!


Ten składnik zmniejsza ryzyko udaru mózgu!
2023-09-26
Likopen to “czerwone złoto”!

W dzisiejszych czasach, troska o zdrowy tryb życia i dieta stają się coraz ważniejsze. Badania nad składnikami odżywczymi i ich wpływem na zdrowie prowadzone są na szeroką skalę, a jednym z odkryć, które przyciąga uwagę naukowców i entuzjastów zdrowego stylu życia, jest likopen. Ten potężny antyoksydant, obecny w wielu czerwonych i pomarańczowych owocach i warzywach, zyskuje coraz większą popularność jako składnik diety, który może pomóc w ochronie przed różnymi chorobami, w tym udarami mózgu1.

Przeczytaj również:


Likopen to organiczny związek chemiczny, który nadaje czerwoną lub pomarańczową barwę niektórym owocom i warzywom, takim jak pomidory, arbuz, papaja czy czerwona papryka. To jeden z najpotężniejszych antyoksydantów, co oznacza, że pomaga organizmowi w zwalczaniu szkodliwych wolnych rodników, które mogą uszkadzać komórki i przyczyniać się do wielu chorób, w tym chorób serca, nowotworów i udarów mózgu.

Jak podkreśla pan Marcin Dąbrowski, prezes firmy LycoPharm, popularyzator likopenu i jego właściwości: Likopen jest bardzo silnym, jak nie najsilniejszym na świecie antyoksydantem.

Likopen a ryzyko wystąpienia udaru mózgu

Udar mózgu to stan, który może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym utraty funkcji mózgu i niepełnosprawności. Dlatego ochrona przed udarami mózgu jest kluczowym aspektem zdrowego stylu życia. Likopen, jako silny antyoksydant, zyskuje uznanie za swoją zdolność do neutralizacji wolnych rodników, które mogą uszkadzać tkankę mózgową. Dzięki temu likopen pomaga w redukcji ryzyka wystąpienia udaru mózgu.

Jak dokładnie likopen pomaga w ochronie mózgu?

Przeciwutlenianie: Likopen działa jako tarcza ochronna, neutralizując szkodliwe wolne rodniki, które mogą uszkadzać komórki mózgu.

Jak podkreśla pan M. Dąbrowski, Likopen może neutralizować te wolne, reaktywne formy tlenu, wolne rodniki, a te wolne rodniki niestety działają w ten sposób, że uszkadzają komórki naszego organizmu, w tym również komórki mózgu.

Redukcja stanów zapalnych: Przewlekłe stany zapalne organizmu mogą prowadzić do uszkodzeń naczyń krwionośnych, co zwiększa ryzyko udaru mózgu. Likopen pomaga w redukcji tych stanów zapalnych.

Poprawa funkcji neuroprotekcyjnej: Likopen działa jako neuroprotektor, chroniąc komórki nerwowe przed uszkodzeniem, co jest istotne w przypadku udaru mózgu.

Regulacja poziomu lipidów: Likopen wspomaga utrzymanie zdrowych poziomów lipidów, takich jak cholesterol, co jest istotne dla zdrowia naczyń krwionośnych i zmniejszenia ryzyka udaru mózgu.

Jak spożywać likopen?

Likopen można znaleźć w różnych produktach spożywczych, głównie w czerwonych i pomarańczowych owocach i warzywach. Jednak spożywanie nieprzetworzonych produktów bogatych w likopen może nie zawsze dostarczyć odpowiedniej ilości tego antyoksydantu. Dlatego warto rozważyć suplementację lub sięgnąć po produkty, które zawierają standaryzowane dawki likopenu.

Jak podkreśla Marcin Dąbrowski z LycoPharm Stosując izomeryzację, zmieniamy formę chemiczną likopenu z trans na cis, który jest lepiej przyswajalny dla organizmu. Efekt ten uzyskamy jedynie podczas obróbki termicznej owoców i warzyw zawierających likopen. Forma chemiczna cis w przypadku likopenu jest wg wielu źródeł nawet sześć razy bardziej przyswajalny niż jego forma trans.

Jednym z takich produktów jest LycopenPro, innowacyjny napój antyoksydacyjny, który bazuje na polskich pomidorach. Ten produkt został stworzony przy wykorzystaniu opatentowanej technologii ekstrakcji likopenu, co sprawia, że jest on biologicznie czysty i wolny od metali ciężkich. LycopenPro gwarantuje dostarczenie organizmowi 30 mg likopenu w każdej butelce 250 ml, co stanowi odpowiednią dawkę profilaktyczną.

Likopen to fascynujący antyoksydant, który może pomóc w ochronie przed udarami mózgu i innymi chorobami. Spożywanie owoców i warzyw bogatych w likopen jest ważne, ale warto także rozważyć suplementację lub produkty, które gwarantują standaryzowane dawki. LycopenPro to przykład takiego produktu, który łączy biologiczną czystość i wygodę spożycia. Dzięki takim innowacjom, możemy bardziej świadomie dbać o nasze zdrowie i cieszyć się korzyściami, jakie likopen ma do zaoferowania.
Nadesłał:

Naruszew

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl